Dainichi cichlid XL Pro SINKING 

 

voľné balenie 100g - 7,50 €

voľné balenie 250g - 14 €

 

Objednať môžete na 0908 965 688, alebo  ryby.martin@centrum.sk 

 

Veľkosť granuliek je cca 3-3,5mm.

 

 

Jedná sa o základné rastové krmivo s vysokým obsahom proteínov, určené pre mäsožravé cichlidy a pre cichlidy, pri ktorých chceme dosiahnuť čo najrýchlejší rast. Taktiež podporuje sfarbenie rýb, najmä modré sfarebenie, ale aj zvýraznenie červenej, zelenej a oranžovej farby.

Vhodné pre ryby ako: Aulonocara, Cyrtocara, Placidochromis, Protomelas, Copadichromis, Cyphotilapia, Altolamprologus, Neolamprologus, Sciaenochromi, Aristochromis, Tyrannochromis, Nimbochromis, Lepidiolamprologus a iné mäsožravé cichlidy z jazier Tanganika, Malawi a Viktórinnho jazera.

 

Krátky popis:

100% prírodné krmivo obohatené o kril, spirulinu a cesnak

Montomorillonitový íl pre lepšie trávenie a rast

β-glukán pre posilnenie imunitného systému

Neprispieva k rastu rias

Bez chemických konzervantov

 

Popis produktu:

Jedná sa o doposiaľ najkvalitnejšie krmivo pre cichlidy na celom trhu!

Krmivo je zložené z kvalitných morských bielkovín a všetkých zložiek, celé krmivo je navrhnuté tak, aby podporovalo rast rýb a taktiež aby zvýrazňovalo farbyvašich cichlíd.

Toto krmivo je taktiež obohatené o antarktický kril a dve zložky spiruliny.

Najdôležitejšou zložkou je však montmorillonitový íl, ktorý je veľmi dôležitý pri trávení, pričom len Dainichi krmivá obsahujú túto veľmi dôležitú zložku. Tento íl pomáha na seba viazať a neutralizovať nebezpečné toxíny (jedy), íl taktiež aj pomáha omladzovať tráviaci trakt.

Krmivo taktiež obsahuje všetky prírodné minerály a živiny, ktorých cieľom je poskytovať vyváženú stravu a udržiavať vynikajúci stav zdravia.

V krmive nie je však nadbytok škrobu, všetky Dainichi krmivá majú nízky obsah škrobov, aby sa zabránilo nadmernému opuchu trávacieho traktu.

V krmive je obsiahnutá biela rybia múčka a antarktický kril, tieto dve zložky sú nevyhnutné pre uspokojenie potravinových nárokov veľkých cichlíd

 

Zloženie krmiva:

biela rybia múčka, losos pšeničné klíčky, pšeničná múka, krill, spirulina, hrachové bielkoviny, sójová múčka, pivovarské kvasnice, vápnikový monmorillonitový íl, sušené mlieko, vitamínová zmes, minerálna zmes, cesnak, acetát, vitamíny: A,D, DL-alfa-tokoferol (E)- L-askorbyl-2-polyfosforan (C), vitamín B12, pyridoxín hydrochlorid (B6), menadion hydrogensiričitan sodný komplex (K), cholín-chlorid, niacín, pantothenát vápenatý, riboflavín, tiamín mononitrát, inositol, kyselina listová, biotín, síran kobaltnatý, síran meďnatý, síran železitý, síran mangánatý, etyléndiamín, proteázy a prírodná guma

 

Vapnikový montomorillonitový íl

Jedným z hlavných dôvodov pre výber tohto krmiva je obsah ílu. Dainichi ako jediný výrobca krmív pre cichlidy do svojich krmív pridáva práve tento íl. Tento íl je veľmi dôležitý pre fungovanie správneho tráviaceho traktu, pričom na seba viaže a ničí širokú škálu nebezpečných jedov, ktoré sú prítomné v akváriu. Íl je zložený z viac ako 60 rôznych vitamínov, pričom taktiež podporuje rast rýb. Vďaka tomuto ílu voda vo vašom akváriu nadobudne podobné parametre ako voda v prirodzenom prostredí.

 montmorillonitový kril

 

100% prírodné

Krmivo je ako jedno z mála, 100% prírodné, teda neobsahuje žiadné plnivá alebo chemické konzervačné látky. Taktiež krmivo je bez lacných zložiek ako kukurica, či lucerna. Krmivo taktiež neobsahuje nadmerný obsah sacharidov, ale napriek tomu obsahuje čerstve a kvalitné bielkoviny. Unikátne zloženie krmiva zaručuje rýchle trávenie potravy, čo výrazne urýchľuje rast rýb a znižuje pravdepodobnosť ochorenia. Taktiež neprispieva k znečisteniu akvária. Jedná sa o ľahko stráviteľné krmivo, čo zaručuje  predchádzať chorobami ako nadúvanie, či obezita a zvyšuje dĺžku života rýb.

Krmivo prispieva k tomu, aby vaše cichlidy vyzerali rovnako dobre ako vo voľnej prírode.

Bez konzervačných látok

β-glukan

Všetky nami dodávane Dainichi krmivá obsahuju túto účinnú látku, ktorá významne posilňuje imunitný systém vašich rýb. Vďaka prítomnosti probiotík sa môžu cichlidy účinnejšie brániť voči útokom patogénnych mikroorganizmov a zaznamenajú rýchlejši návrat ku zdraviu po úrazoch alebo chorobách.

B-glukán

 

Analýza krmiva:

proteíny (bielkoviny) min. 44%, tuky min. 5%, vláknina max. 3%, vlhkosť max. 9%, popol max. 9%, vápnik min 2%, fosfor min. 0,7%

 

Návod na použitie:
Ryby kŕmte len takým množstvom, ktoré dokážu okamžite skonzumovať behom niekoľkých minút. Odporúčame kŕmiť skôr menšími dávkami, ale viackrát denne (2-4 krát). Krmivo neovlažujte vodou pred použitím ! Takéto ovlaženie môže spôsobiť vymytie vitamínov, minerálov a ostatných živín.

Všetky Dainichi krmivá majú čo najmenší obsah škrobov, aby sa predišlo nafučaniu krmiva v tráviacom trakte.